DİN=VATAN SEVDASI/SUÇ-CEZA

DİN=VATAN SEVDASI/SUÇ-CEZA
21.06.2019
40
A+
A-

Vatan sevdası, ancak yaşayarak anlaşılan ve insanoğlunun mayasında bulunması şart olan bir değerdir. Mayasında, manevi değerler olmayan yaratıklarda bulunmaz. Bu sevda, dindir,ezandır, bayraktır, namustur. Çünkü bu sevda ile din,ezan, bayrak ve namus vardır. Aslında bu sevda din ile iç içedir. Çünkü, din vatan sevdasını emreder.

Vatan sevdasının yeri, zamanı, yaşı, malı, mülkü, makamı, mevkisi yoktur. Vatan sevdası, her zaman her yerde yaşanır. Vatan sevdası akıldır, kalptir, ruhtur, bedendir. Sütü ve kanı bozuklarda olmaz. Vatan sevdası Hz.Peygamber(SAV), Hz. Hamza(R.A.), Mete Han, Selahaddin Eyyubi, Seyyid Onbaşı Ali, Şeyh Edebbali, Fatih Sultan Mehmed, Yavuz Sultan Selim, Ömer Halisdemir, Fethi Sekin’dir.

Vatan sevdası, vatan hainleri için ise bir suçtur. Bir vatanda hainlerin ve tuzaklarının sayısı arttığında, orada vatan sevdası suç haline gelir. İşte o zaman vatan sevdalısı için ensarlık, muhacirlik, Hira Dağı, Sina çölü, şehadet, çekinmeden 250 kg mermiyi sırtına alma, gemileri karadan yürütme, ölüme gülerek gitme gündeme gelir. Vatan sevdası, bir Müslümanın kaderidir. Bu kader de Müslüman için rahat yoktur. Bu kaderin yolu dikenlidir. Ayağını seven bu yola giremez. Her alanda Zafer, Allah için bu yolda yürüyenlerindir. Yüce Allah, O’nun için çalışan milletimize her alanda zaferi nasip etsin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.